Sivas Bölge Birliği ve birim Kooperatiflerde çalışan ziraat mühendislerine yönelik 04.03.2020 tarihinde Sivas Bölge Birliği Toplantı salonunda Bitki Koruma Ürünlerinin satılması ile ilgili yönetmelik hakkında eğitim toplantısı yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Müdürü Mustafa ALTUNOK açılış konuşmasında 2019 yılında satışı yapılan Bitki Koruma ürünleri ve diğer satış kalemleri konusunda personellere bilgi verdi. Yeni yönetmeliğe uygun bir şekilde satışların yapılması, köy toplantılarında iştirak saha personellerinin katılımı ile satışların artırılması yönünde  çalışmaların önemine vurgu yaptı. Eğitimin kurumumuza ve yöre çiftçilerine hayırlı olmasını dileyerek , bundan sonrada bu ve benzeri hizmet içi eğitimlerin deva edeceğini söyledi.                                                 

İştiraklerde görevli   saha personellerince iştiraklere ait ürünler ve ürün grupları hakkında Kooperatiflerde görev yapan ziraat mühendislerine teknik konularda bilgiler ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sivas Bölge Birliği Toplantı salonunda yapılan Eğitime Bölge Müdürü Mustafa ALTUNOK, Bölge Müdür Yardımcıları Şemis KALEM, Suat ÖZ, Mahmut Serdar ERDEM, Bölge Birliği Yönetmenleri, Birim Kooperatiflerde görev yapan Ziraat Mühendisleri ve Gübretaş A.Ş. Saha personelleri Uğur KAMACI, Ender KOZAL, Tarkim A.Ş. Saha personeli Sezgin CEYLAN katıldı.

M.Cebrail KEKEÇ / SİVAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir